Neware Technology Limited

  • چین Neware Technology Limited نمایه شرکت
  • چین Neware Technology Limited نمایه شرکت
  • چین Neware Technology Limited نمایه شرکت
  • چین Neware Technology Limited نمایه شرکت
  • چین Neware Technology Limited نمایه شرکت
  • چین Neware Technology Limited نمایه شرکت
صفحه اصلی بازار: در سراسر جهان
نوع کسب و کار: سازنده
مارک های: Neware
تعداد کارمندان: 350~500
فروش سالانه: 250000000-350000000.00
سال تاسیس: 1998
صادرات کامپیوتر: 50% - 60%

معرفی

Neware پیشرو در ارائه سیستم تست باتری است که دفتر مرکزی آن در شنژن ، چین قرار دارد.
Neware از سال 1998 متعهد به ارائه سیستم تست باتری با کارایی بالا است.

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 0

سیستم تست شارژ و تخلیه باتری Neware ، از برنامه های تک سلول μA تا بسته های 1 مگاواتی ، یک سیستم با دقت بالا است که به طور خاص برای آزمایش سلول های باتری ، ماژول ها ، بسته ها و خازن های لیتیوم یون طراحی شده است.این برای توسعه محصول ، کنترل کیفیت و مفید برای تحقیقات مشخص ، آزمایش عمر چرخه ، غربالگری محصول و ارزیابی کیفیت مناسب است.

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 1

Neware به عنوان رهبر ارائه دهنده راه حل های تست باتری که در سال 1998 تاسیس شد ، در 21 سال گذشته متعهد به ارائه محصولات و خدمات آزمایش باتری در کلاس جهانی بوده است.در واقع ، این تلاش ها با بیش از 180،000 مجموعه تجهیزات آزمایش به بیش از 26،000 مشتری فروخته شده است ، از تولید باتری / خازن ، تولید ، كنترل كیفیت و خودروسازان گرفته تا موسسات تحقیق و توسعه در سراسر جهان.

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 2

از طرف دیگر ، Neware به عنوان یک شرکت پرانرژی ، خلاق و با انگیزه ، هرگز از طراحی و اصلاح تجهیزات و همچنین انطباق با فناوری همیشه در حال تغییر ، که ما را از خوب به عالی سوق می دهد ، متوقف نمی شود.ما 10٪ از درآمد سالانه خود را برای تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می كنیم تا نیازهای آزمون از مشتریان و صنعت را تغییر دهیم.

تاکنون ، Neware تحت عنوان "شرکت های با تکنولوژی پیشرفته ملی" و "Enterprise با فناوری پیشرفته شنژن" به عنوان "500 شرکت برتر در حال رشد در شنژن" اهدا شده است.علاوه بر این ، Neware در اوایل سال 2004 سیستم SAP را پذیرفت و هر دو گواهینامه ISO9000 و ISO9001 دریافت کرد.اکثر محصولات ما دارای گواهینامه CE هستند.

محصولات Neware در بیش از 150 کشور جهان ، از آزمایش تک سلول گرفته تا تست ماژول و بسته ، به طور گسترده توسط مشتریان استفاده شده است.ما به وضوح درک می کنیم که مشتریان مختلف نیازهای مختلفی دارند.بنابراین ، محصولات ما بر اساس خواسته های بازار طراحی شده اند.

BTS4000 در سال 2008 اختراع شد و پس از 10 سال تکامل ، به محبوب ترین محصول Neware تبدیل شده است.انعطاف پذیر و قابل تنظیم دو مزیت عمده رقابتی BTS 4000 است ، نیازی به ذکر نیست که دقت بالا ، زمان پاسخگویی سخت افزار کوتاه و ویژگی های دامنه سه برابر است.BTS4000 همیشه می تواند نیازهای بازار را برآورده کند.این یک دامنه خروجی جریان از 1 میلی آمپر تا 3000 آمپر است ، همچنین دارای دامنه ولتاژ کانال دامنه چند جریان از 0 ولت تا 110 ولت است.به BTS4000 مانند تویوتا فکر کنید ، عملی ، قابل اعتماد و هزینه آن در یک قیمت مناسب است.اکنون ، من می خواهم BTS9000 خود را معرفی کنم.این بیشتر شبیه یک پورشه ، فانتزی و کمی گران است ، اما تحقیقات متمرکز است.BTS9000 ما می تواند با کمتر از 100μs زمان پاسخ ، چند دامنه با عملکرد ضبط داده 1000Hz از آزمایشگاه های تحقیقاتی متعددی که از زمان اختراع آن استفاده شده است ، به 0.02 درصد دقت برسد.در مقایسه با BTS4000 ، BTS 8000 بر آزمایش باتری وسایل نقلیه EV ، تست ظرفیت فوق العاده و آزمایش انرژی ذخیره سازی و غیره تمرکز دارد. BTS8000 به دلیل برنامه های رانندگی و عملکرد شبیه سازی معروف است.با افزایش محبوبیت بازار خودروهای EV ، BTS8000 توسط تعداد زیادی از تولیدکنندگان باتری پک نیز پذیرفته شده است.

جای بحث نیست که ذخیره انرژی کلید آینده انرژی های تجدیدپذیر است.راه حل های آزمایش قابل اطمینان و انعطاف پذیر همان کاری است که ما برای زندگی انجام می دهیم.آزمایشگران ما می توانند براساس اهداف مختلف آزمون سفارشی شوند.همچنین ، ما گیره های بسیار متنوعی داریم که هدف آنها به دست آوردن نمونه های آزمایش بزرگتر ، از سلول سکه تا بسته ، از آزمایشگرهای 5V10mA تا 900V800A است ، آنچه ما می توانیم ارائه دهیم همیشه بالاتر از انتظار شما است.علاوه بر این ، ما هم اکنون در حال تقویت تجارب یکپارچه در زمینه مدیریت داده ها و فعالیت های آزمایش با اشخاص ثالث هستیم.به عنوان مثال ، با استفاده از نرم افزار ما می توانید نتایج آزمون را به NDA یا Excel صادر کنید.بسته به نیازهای مختلف آزمون می توانید حالت ها را نیز تغییر دهید.ما به شما یک سیستم تست کاملاً خودکار در فرآیندهای تولید و مرکز آزمایش حرفه ای را تضمین می کنیم که به شما امکان می دهد ازمایشات و داده های پیچیده استفاده کنید.علاوه بر این ، ما یک سیستم مدیریت آزمایشگاهی برای کمک به بهبود اثربخشی و کارایی ایجاد کرده ایم.

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 3

شنژن به عنوان یکی از محبوب ترین شهرهای جهان ، برای نرم افزار ، خدمات فناوری اطلاعات و صنایع جدید انرژی ساخته شده است.در مقایسه با سایر شهرهای آسیا ، شنژن پتانسیل بیشتری برای توسعه به عنوان دومین دره سیلیکون دارد.قیمت رقابتی نیروی کار با مهارتهای حرفه ای مهمترین عواملی است که برای سرمایه گذاران خارجی که کار خود را به شنژن واگذار می کنند جذابیت بیشتری پیدا می کند.بنابراین ، ما به عنوان رهبر صنعت ارائه دهنده تست باتری در چین ، شنژن را برای گسترش تجارت و مطابقت با روند آینده انتخاب کردیم.

ارائه تجهیزات و خدمات واجد شرایط ، دقیق و قابل اعتماد برای مشتری همان کاری است که تجارت ما بر آن بنا شده است.ما به همکاری طولانی مدت خود با برخی از مشتریان وفادار بسیار افتخار می کنیم.آنها عمدتاً از دانشگاههایی مانند MIT ، دانشگاه استنفورد و همچنین سازندگانی مانند LG ، SAMSUMG و ATL و حتی م Instسسات تحقیقاتی مانند Fraunhofer IWS از آلمان ، شرکت خودروسازی EV مانند Telsa و غیره هستند. همانطور که استاد جف داهن در یک کنفرانس بین المللی: "آزمایشگاه من بدون تجهیزات Neware قطعاً خرد خواهد شد."همچنین ، یکی از مشتریان ما از دانمارک در تابستان امسال به دیدار ما آمد و آنها گفتند که بیش از 14 سال است که از تجهیزات ما استفاده می کنند و هنوز کاملاً در حال اجرا است.این بازخورد از مشتریان ما انگیزه اصلی ما می شود تا خود را بهبود ببخشیم و هرگز از آنچه در حال حاضر راضی نیستیم ، اما به توسعه آینده بپردازیم.

مسئولیت اجتماعی بودن شرکت نیز کلید اساسی برای حفظ موفقیت درازمدت است.به عنوان مثال ، CATL-Neware پروژه بزرگی است که Neware در آن با موفقیت به پایان رسانده است.ما کاملاً معتقدیم که این صنعت به سرعت رشد خواهد کرد ، اما تنها در صورت توجه جامعه به نسل جوان ، زیرا آنها آینده جهان هستند.بنابراین ، ما با کمک سالانه 1000 تستر باتری به طور رایگان ، به سازمان های آموزش عالی کمک می کنیم تا آزمایشگاه های خود را توسعه دهند.

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 4

در خاتمه ، در حالی که ما در حال تلاش با غول ها هستیم تا آینده ای سبزتر و پاک تر را برای انسان فراهم کنیم ، مهم این است که انگیزه خود را حفظ کنیم ، انرژی خود را حفظ کنیم ، نوآور باشیم و همچنین پاهای خود را روی زمین نگه داریم.بنابراین ، Neware را برای کمک به شما در نیازهای آزمایش باتری انتخاب کنید ، زیرا تضمین می کنیم آنچه می توانیم به شما پیشنهاد دهیم همیشه بالاتر از انتظار شما باشد.

تاریخ

Neware در سال 1998 تاسیس شد ، متعهد به ارائه سیستم های قابل اعتماد آزمایش باتری است. تاکنون ، Neware تجهیزات آزمایش باتری قابل انعطاف و با دقت بالا را به بیش از 35000 مشتری در سراسر جهان اعم از تولید کننده باتری گرفته تا م Rسسات تحقیق و توسعه ارائه داده است. مشتریان اظهار می دارند که آنها تجهیزات پایدار و مقرون به صرفه تست باتری را همراه با خدمات عالی Neware دوست دارند.

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 0

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 1

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 2

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 3

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 4

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 5

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 6

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 7

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 8

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 9

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 10

سرویس

برنامه آموزش بخش 1

Neware به مهندسین خدمات پس از فروش ویژه مجهز است تا آموزش های لازم فنی در زمینه استفاده ، نگهداری و سایر جنبه های محصولات را به مشتریان ارائه دهد.

1پشتیبانی فنی

آ .آموزش کار اصول کار تجهیزات.

بتجهیزات ساخت LAN LAN ، آموزش نصب برق.

جآموزش دانش اولیه نگهداری تجهیزات.

دعملکرد نرم افزار کامپیوتر فوقانی - نصب و ارتقا software نرم افزار.ویرایش جریان آزمایش ، پشتیبان گیری از داده ها ، نمایش داده ها ، تجزیه و تحلیل و پردازش داده ها ، صادرات گزارش و غیره

هپرسنل فنی را در زمینه دانش ایمنی کار آموزش دهید.

fآموزش مهارت های نگهداری سخت افزار تجهیزات ، به طوری که پرسنل فنی می توانند به تنهایی با خرابی اساسی سخت افزار مقابله کنند.

gسیستم نرم افزار تجهیزات از آموزش مهارت استفاده می کند ، به طوری که پرسنل فنی می توانند با مشکلات اساسی در عملکرد نرم افزار کنار بیایند.

ساعتنیازهای خدمات پس از فروش مشتریان ، راهنمایی و آموزش رایگان از طریق تلفن ، پاسخگویی به س questionsالات فنی.

 

بخش 2 پذیرش تجهیزات

1قبل از تحویل تحویل ، 10 روز کاری قبل از تحویل ، فروشنده باید خریدار را از پیش پذیرش تجهیزات مطلع کند ، پیش پذیرش تجهیزات باید با توجه به موارد بازرسی و استانداردهای توافق شده توسط هر دو طرف قبل از پذیرش ، و پیش پذیرش انجام شود گزارش امضا شده توسط هر دو طرف حفظ می شود.تحویل تجهیزات تنها پس از قبولی در پیش پذیرش خریداران انجام می شود ، با این تفاوت که خریدار پیش پذیرش را رها می کند.زمان تحویل فروشنده به عنوان زمان تحویل فروشنده در نظر گرفته می شود.زمان تحویل باید با تاریخ تحویل مشخص شده در سفارش مطابقت داشته باشد.

2زمان پذیرش رسمی - خریدار پس از دریافت کالا ، شرایط نصب و راه اندازی را ارائه می دهد و فروشنده باید در 7 روز کاری در نصب و پذیرش کمک کند.اگر پس از دریافت تجهیزات ، محصول آزمایشی اجرا نشود ، به طور پیش فرض ظرف 30 روز پذیرش خودکار تلقی می شود.

3استاندارد پذیرش رسمی ، استاندارد پذیرش رسمی براساس الزامات ذکر شده در این توافق نامه و سایر مشخصات تکمیلی جداگانه توافق شده توسط هر دو طرف است.اگر استانداردهای ملی یا استانداردهای صنعتی برای تجهیزات وجود داشته باشد ، آنها باید هم با استانداردهای ملی و هم با استانداردهای صنعت مطابقت داشته باشند.پذیرش تجهیزات توسط خریداران ، فروشنده را از مسئولیت تضمین کیفیت در دوره تضمین کیفیت تجهیزات معاف نمی کند.

 

بخش 3 موارد خدمات

1آموزش فنی رایگان: این شرکت آموزش فنی رایگان قبل از فروش و پس از فروش را ارائه می دهد ، تعداد آموزشهای حضوری یکبار و تعداد راهنمایی فنی از راه دور تلفن نامحدود است.مهندسان فنی ویژه ای هستند که در هر زمان می توانند به شما خدمات دهند.ما صمیمانه از شما برای بازدید و تحقیق استقبال می کنیم.

2پشتیبانی تلفنی Neware: در صورت استفاده از محصولات Neware ، اگر کاربران با مشکلات دشواری روبرو شوند ، می توانند برای مشاوره با خط تلفن خدمات شرکت تماس بگیرند.زمان مشاوره براساس زمان کار و استراحت شرکت است.

3. پشتیبانی عیب یابی ، پس از دریافت اطلاع از خرابی محصول یا عملکرد غیرعادی محصول Neware ، اگر با پشتیبانی تلفنی Neware قابل اصلاح نباشد ، Neware در اسرع وقت در زمان سرویس مشکل را برطرف می کند ، به حالت عادی باز می گردد و اصلاح می شود ، قطعات محصول را تعمیر یا تنظیم یا تعویض کنید.

4زمان پاسخگویی ، نیوآر باید تلاش معقولانه ای برای اعزام نیروهای تعمیر و نگهداری واجد شرایط به محل محصول انجام دهد و پرسنل تعمیر و نگهداری مربوطه باید در زمان مقرر حاضر شوند.زمان شروع می شود زمانی که تکنسین Neware تصمیم می گیرد عیب یابی را در سایت ارائه دهد.مگر اینکه در موارد خدمات مربوطه به طور دیگری مشخص شده باشد ، ساعت ساعتی فقط ساعات کار را در ساعات معمول خدمات یعنی از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر از دوشنبه تا شنبه در بر می گیرد.

محصولات این شرکت یک سال خدمات تعمیر و نگهداری رایگان و پیگیری طولانی مدت را ارائه می دهند.و برای اطمینان از اینکه دستگاه در بهترین شرایط کار است ، به روزرسانی نرم افزار رایگان ارائه دهید.

پس از دریافت درخواست خدمات ، در صورت نیاز به فرستادن شخصی برای تعمیر و نگهداری به سایت ، تکنسین های ما برای اطمینان از تولید طبیعی کاربران در اولین بار به سایت می رسند.

 

بخش 4 موارد استثنا

موارد سرویس Neware شامل پشتیبانی لازم نیست که به هر دلیل دیگری غیر از سهل انگاری یا سهل انگاری Neware ایجاد می شود.دلایل آن شامل ، اما محدود نمی شود ،

1تصادف ، حمل و نقل ، سهل انگاری ، سوuse استفاده ، سو abuse استفاده یا نقض قرارداد مشتری یا کارمندان یا نمایندگان آن یا هر شخص ثالث.

هر محصول یا بخشی که توسط Neware عرضه نشده باشد ، از کار می افتد.

2خرابی محصولات Neware ناشی از خرابی هرگونه محصول یا قطعه ای است که توسط Neware تأمین نمی شود و یا هرگونه نرم افزار نصب شده در محصولاتی است که توسط Neware عرضه نمی شود.

3بلایای طبیعی ، رعد و برق ، آتش سوزی ، سیل ، جنگ ، خشونت یا هر رویداد مشابه.

4تعویض ، تعمیر یا تعمیر توسط پرسنل Neware یا شخص مجاز Neware یا هر شخص دیگری غیر از پیمانکار مجاز Neware.

خدمات ارائه شده در خارج از محل محصول ، به استثنای خدمات صریحاً توافق شده توسط Neware.

 

دستورالعمل های جایگزینی

1Neware این حق را برای خود محفوظ می دارد که محصولات Neware یا هر یک یا چند قطعه را که معیوب تشخیص داده شده و یا نیاز به بررسی دارند جایگزین کند ، یعنی فقط یک قسمت از محصولات Neware معیوب است و یا باید مورد بررسی قرار گیرد - هر خطایی غیر از محصولات Neware یا قطعات یدکی توسط خود مشتری حل می شود.

2هنگامی که Neware جایگزین قطعات یدکی می شود ، حق تهیه قطعاتی را دارد که از لحاظ عملکرد و شکل ظاهری همان قطعات جدید هستند اما از آنها استفاده یا تنظیم شده است.Neware اطمینان حاصل کند که قطعات مورد استفاده برای تعویض اساساً ساختار یکسانی دارند و حداقل مشخصات مشابه محصولات معیوب Neware را دارند.Neware حق تهیه هر قسمت از محصولات تولید شده توسط هر کسی را که فکر می کند در هر زمان مناسب است ، برای خود محفوظ می دارد.

3قطعات تهیه شده برای جایگزینی محصولات Neware به مالک صاحب محصولات Neware تبدیل می شود.هر یک یا چند قسمت از محصولات Neware برداشته شده باید به مالکیت Neware تبدیل شود.

4مدت ضمانت قطعات یدکی - قطعات تعویض - مورد استفاده برای تعمیر محصولات Neware باید یک سال از تاریخ بارگیری آنها در محصولات Neware یا مدت زمان باقیمانده دوره ضمانت محصولات Neware - هر کدام طولانی تر باشد - یک سال برای پانل کنترل اصلی تجهیزات ، سه ماه برای تعویض قطعات دیگر و بدون ضمانت برای مواد مصرفی.برای جلوگیری از تردید ، مدت ضمانت محصولات Neware پس از تعمیر یا تعویض تمدید نمی شود.اگر مشتری نتواند قطعات تعویض شده را ظرف ده روز پس از تحویل قطعات تعویض شده توسط Neware به مشتری ، به Neware بازگرداند ، مشتری باید هزینه تعویض قطعات را به Neware پرداخت کند.قیمت قطعات تعویض شده مطابق با لیست قیمت نگهداری Neware در آن زمان خواهد بود.

 

تعهدات مشتری

به منظور دریافت خدمات و پشتیبانی ، مشتری مسئولیت زیر را دارد

1آماده سازی قبل از تماس - اگر کاربر اطلاعات و داده های زیر را در هنگام تماس داشته باشد ، می تواند به پرسنل فنی کمک کند تا خدمات را به طور موثرتری ارائه دهند.

آ .سرویس - تجهیزات - شماره سریال.

بمدل تجهیزات

جدستگاه های خارجی ، نیرو و پیکربندی رایانه - استفاده شده است.

درهگیری BTS 8.0.رابط کار X - یعنی رابط وقوع خطا -.

هپرونده NDA کانال مربوطه را ذخیره کنید.

fپرونده ورود به سیستم را کپی کنید.

این مشکل را برای پرسنل فنی توضیح دهید ، مشتری باید مشکلات پیش روی سیستم را مشخص کند ، به پرسنل فنی اجازه دهد تا محتوا و زمان وقوع گزارش خطا را درک کنند و اقدامات لازم برای رفع عیب را انجام دهند.

با تکنسین ها همکاری کنید ، به دقت به راه حل های آنها گوش دهید و مطابق دستورالعمل های آنها عمل کنید.

این تکنسین قادر به حل مشکل از طریق تلفن نیست و اقدام بعدی را به مشتری توصیه می کند.

توجه - قبل از اینکه سان وی بتواند تکنسین های نگهداری را برای تهیه و نگهداری در محل بفرستد ، باید مراحل فوق را رعایت کنند.

به پرسنل پشتیبانی فنی Neware اجازه دهید تا به موقع دسترسی كامل و ایمن به محصولات داشته باشند و بتوانند به تعهدات خود در این مقاله عمل كنند.

فضای کار کافی در اطراف محصولات Neware برای استفاده پرسنل پشتیبانی فنی Neware فراهم کنید و کلیه امکانات معقول مورد نیاز پرسنل پشتیبانی فنی Neware را برای تجهیزات آزمایشگاهی و ذخیره سازی و ذخیره سازی قطعات در هر زمان فراهم کنید.

به منظور ارائه خدمات موثر و اطمینان از پرسنل پشتیبانی فنی Neware برای درک به موقع وضعیت مشکل ، لازم است توسط کارکنان مشتری دریافت شده و همراه با کارکنان مشتری که در هنگام نگهداری از سایت مشتری و سیستم ایمنی آشنا هستند ، همراه باشید. سایت مشتری و سعی کنید کارکنانی را که با روش کار و عملکرد مشتری آشنا هستند فراهم کنید.

امکانات ارتباطی مورد نیاز منطقی را فراهم کنید.

آخرین نسخه شرایط خدمات پس از فروش برای محتوای مربوط به خدمات پس از فروش حاکم است.اگر سوالی دارید ، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت ما تماس بگیرید ، و ما از صمیم قلب به شما خدمت خواهیم کرد.

 

بخش 5 نگهداری تجهیزات

قبل از استفاده از محصولات Neware ، لطفا به موارد زیر توجه کنید

1لطفاً نوع سیم برق را با توجه به توان تجهیزات انتخاب کنید.قبل از اتصال تجهیزات به پریز برق ، درجه ولتاژ را بررسی کنید تا مطمئن شوید ولتاژ و فرکانس مورد نیاز با منبع تغذیه واقعی مطابقت دارد.

2باتری های جدید و قدیمی یا انواع مختلف باتری را برای آزمایش مخلوط نکنید.

3هنگام استفاده از چندین تجهیزات برای کار ، تجهیزات را خیلی نزدیک به یکدیگر قرار ندهید ، این امر به راحتی باعث برگشت جریان هوا یا گرم شدن هوا می شود و برای تعمیر و نگهداری تجهیزات مناسب نیست.

4مدار مدار را بدون مجوز جدا نکنید تا از خطای ارتباطی یا صدمه به تجهیزات جلوگیری کنید.

5قبل از استفاده از تجهیزات ، لطفا بررسی کنید که آیا تجهیزات عادی هستند و آیا پروب دستگاه باتری آسیب دیده است.در صورت آسیب دیدگی ، از آن استفاده نکنید و برچسب ها را برای یادداشت ها بچسبانید و به موقع آن را ترمیم کنید.

6هنگام نصب باتری بر روی فیکسچر ، لطفاً به اتصال صحیح بین دو طرف مثبت و منفی باتری با دو طرف مثبت و منفی فیکسچر توجه کنید.

7با قرار دادن باتری ، باید فاصله بین بافرهای بالا و پایین گیره تنظیم شود و گیره پایین را باید حداقل نیمی فشار داد تا از تماس خوب اطمینان حاصل شود.اگر فاصله بین گیره ها بسیار کم باشد ، به راحتی می توانید باتری را خراشیده کنید.اگر باتری خیلی شل باشد ، دقت داده های آزمایش تحت تأثیر قرار می گیرد.

8لطفاً مراحل کار را به هنگام آزمایش به درستی تنظیم کنید ، در غیر این صورت باتری آسیب می بیند و حتی باعث حوادث ایمنی می شود.

9هنگامی که دمای داخلی تجهیزات بیش از 50 درجه است ، لطفا بررسی کنید که آیا فن به طور معمول کار می کند یا خیر.

10اگر داده های ولتاژ و جریان غیر عادی یک کانال در حین استفاده یافت شد ، بلافاصله استفاده از کانال را متوقف کنید ، یک برچسب بزنید و برای تعمیر و نگهداری با بخش خدمات پس از فروش Neware تماس بگیرید.

11تجهیزات مورد استفاده شما محصولی با طراحی و فناوری عالی است ، بنابراین باید با دقت از آن استفاده کنید.پیشنهادات زیر به شما کمک می کند از خدمات گارانتی به طور موثر استفاده کنید.

12به منظور اطمینان از بهترین عملکرد و دقت آزمایش دقیق تجهیزات ، توصیه می شود سالی یک بار کالیبراسیون انجام شود.

هنگام ارتقا یا نصب مجدد نسخه جدید نرم افزار ، لطفاً ابتدا نسخه قبلی را حذف نصب کنید.

13لطفاً از تجهیزات مطابق دستورالعمل این راهنما استفاده کنید و روشهای دیگر را امتحان نکنید.

14تجهیزات را خشک نگه دارید ، باران ، رطوبت و مایعات مختلف یا رطوبت ممکن است باعث خوردگی مدار الکترونیکی شود.

15تجهیزات باید تمیز نگه داشته شوند و نباید در مکان های غبارآلود یا کثیف استفاده و نگهداری شوند.این امر به قطعات قابل جدا شدن و قطعات الکترونیکی آن آسیب می رساند.

16تجهیزات را در مکان گرم شده ذخیره نکنید.دمای بالا باعث کاهش عمر مفید تجهیزات الکترونیکی می شود.

17تجهیزات را در یک مکان فوق العاده سرد نگهداری نکنید ، در غیر این صورت وقتی دمای تجهیزات به دمای اتاق افزایش می یابد ، رطوبت در داخل تجهیزات تشکیل می شود که به صفحه مدار آسیب می رساند.

18تجهیزات را نکوبید و لرزش ندهید.جابجایی ناخوشایند تجهیزات به صفحه مدار داخلی و ساختار دقیق آسیب می رساند.

19برای تمیز کردن تجهیزات از مواد شیمیایی ، مواد پاک کننده یا شوینده های قوی استفاده نکنید.

20هنگام تعویض قطعات ، فقط قطعات منطبق یا تأیید شده قابل استفاده هستند.قطعات ، تغییرات یا لوازم جانبی غیرمجاز بر عملکرد عملکرد تجهیزات تأثیر می گذارد و یا حتی به تجهیزات آسیب می رساند.

21همیشه برای داده ها پشتیبان تهیه کنید - مانند داده های آزمایش ، داده های تقسیم حجم و غیره - که باید نگهداری شوند.

22استفاده صحیح و نگهداری از تجهیزات به شما کمک می کند تا عملکرد محصول را بهتر انجام دهید.نظرسنجی طولانی مدت مشتری و عملکرد خدمات پس از فروش ما نشان می دهد که در بسیاری از موارد ، خرابی تجهیزات ناشی از عملکرد نامناسب یا عدم توجه به روش های نگهداری است.اگر تجهیزات به طور عادی کار نمی کنند ، ما به شما پیشنهاد می کنیم کتابچه راهنمای کاربر این محصول را به دقت مطالعه کنید یا برای مشاوره با خدمات مشتری Neware تماس بگیرید.

تیم ما

کارآموزی تابستان سالانه دانشگاه جنوب جنوبی

 

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 0

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 1

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 2

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 3

 

دفتر شنژن

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 4

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 5

 

کارخانه دونگوان

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 6

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 7

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 8

Connection

راهنمای اتصال نرم افزار و سخت افزار Neware BTS8.0

 

1نیاز به کامپیوتر میزبان

2راه اندازی کامپیوتر میزبان

3اتصال سخت افزار

4پارامتر Control Units (تنظیمات پیش فرض کارخانه) را بررسی کنید

5نصب نرم افزار BTS8.0

6BTS8.0.0 را روی دسکتاپ شروع کنید ، نقشه را بازنشانی کنید

 

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 0

 

نرم افزار و سخت افزار Neware Connection Manual.pd ...

 

 

Data Backup

نحوه تنظیم پشتیبان گیری خودکار Neware Cycler Data

 

 

1سفارشی کردن نام فایل

2سفارشی کردن نام فایل

3سفارشی کردن قالب فایل

4روش آمار دایره ای ، کارایی شارژ / تخلیه ، ولتاژ پلت فرم یا تنظیمات پیشین را تغییر دهید

5پشتیبان گیری خودکار location تغییر مکان فایل پشتیبان و قالب داده اکسل

6نماد ابر را بیابید ، برنامه پشتیبان را بررسی کنید

 

چین Neware Technology Limited نمایه شرکت 0

 

Neware Cycler Automatic Backup Setting.pdf

 

 

 

پیام بگذارید